O nas

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zajmuje się badaniem i ochroną unikatowego w skali Europy dziedzictwa pradziejowego, jakie stanowi Mazowieckie Centrum Metalurgiczne – drugie co do wielkości centrum hutnicze barbarzyńskiej Europy.

Naszą misją jest promowanie oraz upowszechnianie zdobytej wiedzy archeologicznej i historycznej. W tym celu prowadzimy liczne prelekcje, warsztaty dla dzieci i spotkania dla całych rodzin. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzisiejszego społeczeństwa zmieniamy profil – chcemy być placówką otwartą i działającą również poza swoimi murami. Pragniemy rozbudzać w ludziach prawdziwą pasję poznawania przeszłości, pokazać że teren na którym mieszkamy spełniał ważną rolę w historii starożytnej Europy. Opowiadamy i wskazujemy kierunek poszukiwań, można nas śledzić na blogu oraz w mediach społecznościowych, zaprosić do przedszkola, szkoły czy na uczelnię. Zawsze chętnie spotkamy się z Wami wirtualnie lub na żywo. Zorganizujemy warsztaty, lekcje, wykłady – zapraszamy serdecznie na spotkania z archeologią, gdyż ta nauka najpełniej pokazuje kim jesteśmy i czym tak naprawdę jest spotkanie z drugim człowiekiem.

Adres siedziby:

Pl. Jana Pawła II 2

05-800 Pruszków

tel. 22 758 72 66

www.mshm.pl

muzeum@mshm.pl

Archeolog.pl

Archeolog.pl to  polskojęzyczny edukacyjny serwis poświęcony tematyce archeologii Polski i świata. Celem portalu jest prezentacja oraz popularyzacja wszelkich dziedzin archeologii, promocja polskich naukowców i polskich badań, ułatwianie dostępu do źródeł i informacji, które wcześniej dostępne były jedynie w prasie branżowej.

Portal www.archeolog.pl stworzyli: Bernard Borowy – od dziewięciu lat związany z działaniami biznesowymi w internecie, Łukasz Sobierajski – pasjonat historii i archeologii, którą studiował na Uniwersytecie Warszawskim i studentka czwartego roku Instytutu Archeologii UW ze specjalizacją z Ameryki Środkowej – Katarzyna Schubert.

Z portalem współpracuje wielu absolwentów i doktorantów archeologii, którzy przygotowują materiały udostępniane na stronie.

Dodaj komentarz

miao-ciera kriegelshaunte@mailxu.com