Odkryj w sobie Barbarzyńcę

1 października, w słoneczne sobotnie przedpołudnie, rozstrzygnięty został konkurs literacko-plastyczny „Odkryj w sobie Barbarzyńcę” – ostatni akord wakacyjnego projektu IV Warsztatów Historyczno-Artystycznych „My, Barbarzyńcy”. Tradycyjnie gale rozdania nagród w konkursach dla dzieci odbywały się w muzealnej oranżerii, w tym roku, z racji muzealnego mieszkania „na walizkach”, gościny użyczyła nam Cafe Malavi. Niezwykle urocze i ciepłe miejsce, za sprawą swojej sympatycznej właścicielki, zmieniło się na weekend w Galerię Wystawy Pokonkursowej.

Tegoroczne prace zaskoczyły wszystkich swoją różnorodnością, doborem środków artystycznych i interpretacją tematu. Jury w składzie: Dorota Słowińska – przewodnicząca jury, Agnieszka Drzażdżyńska, Kamila Brodowska i Piotr Holub, miało nie lada orzech do zgryzienia, ale ostatecznie zadecydowało o następującej klasyfikacji:

Grupa wiekowa 7-8 lat

3 miejsce

dla Franka Woźniaka za nawiązanie do pięknej legendy Gotów;

dla Antka Kraka za pogodę wspomnień z IV Warsztatów „My, Barbarzyńcy”;

2 miejsce

dla Franka Chormańskiego za innowacyjność w ujęciu tematu;

1 miejsce

dla Kacpra Wiśniewskiego za odwagę twórczą.

Grupa wiekowa 9-10 lat

Wyróżnienia dla:

- Barbary Tybory za optymistyczną wizję odkrywania nowych lądów;

- Łukasza Sikorskiego za wysokie walory artystyczne i pomysłowość;

- Eweliny Krippner za reporterskie oko i nawiązanie do współczesności;

- Jakuba Zalesińskiego za pogodę w ujęciu sceny z życia Barbarzyńców;

- Julii Chodorowskiej za literackie zacięcie oraz chęć  wizualizacji rzeczywistości słowem;

2 miejsce

dla Mileny Witkowskiej za pełne ujęcie tematu konkursu;

1 miejsce

dla Helenki i Hani Coutts za wykorzystanie wszelkich środków wyrazu artystycznego w przedstawieniu tematu;

dla Jakuba Manteya za wykorzystanie wszelkich środków wyrazu artystycznego w przedstawieniu tematu.

Grupa wiekowa  11+

Wyróżnienie specjalne dla Magdy Sikorskiej za bogaty dobór środków wyrazu artystycznego.

Przyznano także wyróżnienie specjalne dla Zosi Chormańskiej.

Laureaci otrzymali ręcznie wykonane dyplomy oraz artystyczne szpile i przypinki nawiązujące do starożytnej biżuterii. Nasza gospodyni ufundowała również kupony na przepyszne desery z oferty Cafe Malavi. To urocze przedpołudnie przekonało nas, że corocznie organizowane warsztaty historyczno-artystyczne nie są tylko sposobem na spędzenie wakacji, ale oprócz treści edukacyjnych, które staramy się przekazywać uczestnikom, przyczyniają się do stworzenia w Muzeum przyjaznej społeczności – dzieci, ich rodziców, pracowników i przyjaciół. Spotykając się przy okazji wyjątkowych chwil, jak np. rozstrzygnięcie konkursu, snujemy pomysły na przyszłość, a jeśli towarzyszy nam przy tym filiżanka aromatycznej kawy wszelkie przeszkody maleją.

Zapraszamy do Cafe Malavi i  polecamy stronę:

galkin-stacie@mailxu.com