Na planie “Przedświtu”

DSC_5526

10 października przez lasy i łąki Kałęczyna, w okolicach Grodziska Mazowieckiego, wędrowali legioniści Imperium Rzymskiego. Czy to nowa próba podboju? Nie, to tylko plan filmowy najnowszej produkcji naszego muzeum – filmu zapowiadającego nową ekspozycję stałą.

Przygotowania planu filmowego trwały kilka dni. Ekipa muzealników podzieliła się na przygotowujących “mobilne” piece dymarskie w Muzeum oraz tych, którzy zajęli się “patynowaniem” łąki. We środę 9 października rozpoczęły się ostateczne przygotowania scenografii, ustawianie pieców, aranżacja całego piecowiska z rozrzucaniem liści włącznie. Ostateczny wygląd planu możecie ocenić Państwo sami - zapraszamy do fotogalerii.

W nagraniach, rozpoczętych w czwartek wczesnym rankiem i trwających do późnego wieczora, wzięli udział legioniści  Legio XXI Rapax z Łukaszem Sędyką na czele oraz pracownicy oraz przyjaciele MSHM. Po drugiej strony kamery stanęli filmowcy z MyWorks Studio.

Realizacja filmu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie właścicieli firmy Astor z Kałęczyna, którzy użyczyli nam terenów prywatnych na potrzeby budowy planu. Bardzo serdecznie im w tym miejscu dziękujemy (również za moc sympatii i ogromny kocioł pysznego żurku-niespodzianki!).

brightly.ed@mailxu.com abadkiley