Przesilenie – Koncerty jesienne

PLAKAT mały Przesilenie w MSHM

 

Przesilenie to cykl koncertowy, który w metaforyczny i subtelny, ale nie pozbawiony muzycznej wirtuozerii sposób, przeprowadzi melomanów przez astronomiczną granicę pór roku. Połączy w sobie nastrój ostatnich letnich dni, pełnych beztroski i lekkości, ale już naznaczonych barwami jesieni i gotowych do przejścia w dojrzały, wytrawny owoc muzyczny. Cykl zgromadzi wokół siebie wyjątkowych kompozytorów, autorów tekstów oraz wykonawców.

21 września godz. 19.00 - Chór Collegium Musicum pod dyrekcją Andrzeja Borzyma

21 września pożegnamy lato utworami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w chóralnych aranżacjach Andrzeja Borzyma. Herbatka, Stacyjka Zdrój, Wesołe jest życie staruszka – wyśpiewane przez chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, wydobędą prócz lekkości, inteligencji i letniego dowcipu, również tony nastrojowej zadumy i pełnego refleksji dystansu do wciąż na nowo umykającego czasu.

Bilety w cenie 20 zł

28 września godz. 19.00 – Quinteto Angel

Gorący i płomienny początek jesieni zainauguruje koncert Quinteto Angelwraz z argentyńskim śpiewakiem Sergio Gobim. Zespół zaprezentuje program Tango Argentino, pełen buzujących energią i niezwykłym napięciem utworów Astora Piazzolli.

Quinteto Angel w składzie
Christian Gerber /Niemcy/ – bandoneon
Ulrike Payer /Niemcy/ – fortepian
Bernhard von der Gabelentz /Niemcy/ – skrzypce
Samuel Lutzker /USA/ – wiolonczela
Rodolfo Paccapelo /Argentyna/ – kontrabas
oraz
Sergio Gobi /Argentyna/ – śpiew

Igor Pogorzelski – słowo o muzyce

Program koncertu

Bilety w cenie 20 zł

ekis.jeremiah@mailxu.com dapas.vernell@mailxu.com