Warsztaty edukatorów w Niemczech, czyli nauki nigdy za mało…

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Stuttgarcie

W kwietniu edukatorzy naszego Muzeum gościli w powiecie Esslingen i Stuttgarcie na warsztatach zorganizowanych przez zaprzyjaźnioną organizację Kreisjugendring Esslingen e.V. Muzealnicy mieli możliwość zapoznania się i wzięcia bezpośredniego udziału w szeregu zajęć dla dzieci.  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wyjazdu.

- Organizatorzy zapewnili bogaty i arcyciekawy program, podczas którego zaprezentowano szereg metod pedagogicznych pracy z dziećmi i młodzieżą oraz warsztatów kreatywnych i artystycznych, w których wzięliśmy aktywny udział. – mówi jeden z uczestników. – Odwiedziliśmy m.in.  Jugendhaus Zinsholz oraz Lindeschule w Ostfildern, farmę zwierzęcą w Plochingen, Freilichtmuseum w Beuren, Mehrgenerationshaus Linde w Kirchheim, Kinderaktivwerkstatt w Ostfildern, Muzeum Nauk Przyrodniczych oraz Dom Lasu w Stuttgarcie, a także Muzeum Limesu w Aalen. Pełni inspiracji, przemyśleń i dobrej energii wróciliśmy z głową pełną nowych pomysłów na rozwinięcie działań edukacyjnych w naszej placówce.

Warsztaty mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, która od lat wspiera projekty realizowane wspólnie przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie oraz Kreisjugendring Esslingen e.V. i wchodzący w jego struktury Mehrgenerationenhaus LINDE Kirchheim.

dauphinaiscindi@mailxu.com