Ostatnie dni wystawy czasowej “Miłość”

fot. Studnia O.

Już tylko do niedzieli oglądać można wystawę czasową “Miłość”, opartą na tekstach Janusza Korczaka. Z tej okazji chcemy zaprosić na wyjątkowy finisaż pt. “Pamiętnik Blumki”. Opowieści z pamięci. 28 kwietnia o godz. 12.00 Beata Frankowska – opowiadaczka ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O. – przeniesie gości w świat podopiecznych Janusza Korczaka.

Czy można z klocków zbudować dom? Dom ze snu? Taki jak Nasz Dom przy ulicy Cedrowej 12 w Pruszkowie. Dom polskich dzieci. I taki jak Dom Sierot przy ulicy Krochmalnej 92 w Warszawie. Dom żydowskich dzieci. Mieszkali tu doktor Korczak, pani Stefa i dzieci, a wśród nich: Zygmuś, który rybę wypuścił do Wisły, Reginka, co jak nikt potrafiła opowiadać, Kocyk, który w swoim nocniku nosił węgiel, Aron, co często płakał w nocy i szył tak pięknie, jak jego dziadek, Ryfka, rzucająca śnieżkami do celu lepiej niż chłopaki, i Blumka, która pisała pamiętnik. Dzieci miały tu swój sąd, swoją listę łez i swoją gazetę „Mały Przegląd”. I miały swojego doktora. A on miał je. Aż do samego końca. Opowieści dla dzieci i dorosłych na podstawie książek: „Pamiętnik Blumki” Iwony Chmielewskiej, „Pamiętnik z getta” Janusza Korczaka, „Korczak. Próba biografii” Joanny Olczak-Ronikier.

Opowieści, śpiew: Beata Frankowska (Stowarzyszenie Opowiadaczy Grupa Studnia O.)
Muzyka (akordeon): Robert Lipka

Wstęp wolny – zapraszamy dzieci i dorosłych.

naro.daisey@mailxu.com merdian.267@mailxu.com mccaine.267