Archeostrefa – Muzeum zbiera ekspedycję!

Archeostrefa

Muzeum  zbiera ekspedycję!

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na cykliczne, twórcze warsztaty archeologiczne dla młodzieży w wieku 12-17 lat. Wraz z Fundacją Korczakowską stworzyło ARCHEOSTREFĘ, czyli Archeologiczną Strefę Ochronna, dzięki której od marca do maja grupa gimnazjalistów odkrywać będzie zagadki przeszłości oraz tworzyć własną wystawę na pruszkowską Noc Muzeów.

Udział w 10 zajęciach jest bezpłatny, wśród prowadzących znajdą się trenerzy, archeolodzy i artyści, którzy pomogą uczestnikom odkryć rzeczywistość ich rówieśników sprzed dwóch tysiącleci. Jak się ubierali? Kim byli? Co się działo z nimi po śmierci? Jak walczyli, polowali i oraz kim byli w swoich społecznościach? Kiedy stawali się dorośli? Nowo poznane fakty będą punktem wyjścia dla zajęć kreatywnych. Członkowie Archeostrefy będą m.in. malować wielkoformatowo, stworzą instalacje, zobaczą jak kręci się filmy i spróbują swoich sił w rzeźbie.

Szczegółowe informacje i zapisy do grupy:
Finałowa wystawa będzie całkowicie zaprojektowana i stworzona przez uczestników – to będzie ich wizja, pomysł i spojrzenie na starożytne Mazowsze!

Kamila Brodowska

22 758 72 66

k.brodowska@mshm.pl

Archeostrefa jest częścią projektu Spotkaj (w) Muzeum.

Archeostrefa

muschett@mailxu.com butrick.stacie@mailxu.com dehghani.siu@mailxu.com