Gala konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne “Wierzba”

Mazowieckie Zdarzenia Muzealne "Wierzba" - I nagroda dla MSHM

24 września w Sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku odbyła się gala wręczenia nagród w VI Konkursie Mazowieckie Zdarzenia Muzealne „Wierzba”. I nagrodę w kategorii „Najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w plenerze – zorganizowana poza terenem muzeum” dla IV Warsztatów historyczno-artystycznych “My, Barbarzyńcy”, z rąk Pana Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Członka Zarządu Wiesława Raboszuka, odebrała Dyrektor Muzeum Dorota Słowińska wraz z pracownikami.

Jak określają organizatorzy – Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki w Warszawie – głównym celem konkursu jest promowanie mazowieckich muzeów, a przede wszystkim najciekawszych inicjatyw przez nie organizowanych. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: najciekawsza wystawa zorganizowana w 2011 r. na Mazowszu, najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja zorganizowana poza terenem muzeum w 2011 r. oraz najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane przez muzeum w 2011 r.

W tym roku o tytuł ubiegało się 46 projektów z całego Mazowsza. Wśród zwycięzców znalazły się imprezy z Warszawy, Płocka, Żyrardowa, Radomia, Pruszkowa i Otwocka.

Nagroda jest wspólnym sukcesem Muzeum, opiekunów i prowadzących poszczególne zajęcia oraz uczestników warsztatów, czyli samych DZIECI. Wśród prowadzących byli: Grupa Rekonstrukcji Historycznych Barbari, Masłomęckie Stowarzyszenie “Wioska-Gotów”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej “Baltica”, Towarzystwo Historii Doświadczalnej DAGOME, Pracownia ceramiczna Lepiglina, Mehrgenerationenhaus LINDE z Kirchheim, Anna Woźniak, Anna Ostrowska, Iwona Szymańska, Lech Pytkowski i inni.

badamo-kent@mailxu.com