Category Archives: Bez kategorii

Przedświt – nowa wystawa w MSHM

Przedświt - plan

Zapraszamy do obejrzenia filmowej zapowiedzi naszej nowo powstającej wystawy stałej “Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”.

Europejska Noc Muzeów

NOC MUZEÓW

W bieżącym roku po raz pierwszy włączamy się w Europejską Noc Muzeów. To niepowtarzalne święto kulturalne, cieszące się niezwykłą popularnością i jednoczące ponad 120 miast starego kontynentu, przypada jednocześnie w Międzynarodowy Dzień Muzeów – 18 maja.

Warsztaty edukatorów w Niemczech, czyli nauki nigdy za mało…

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Stuttgarcie

W kwietniu edukatorzy naszego Muzeum gościli w powiecie Esslingen i Stuttgarcie na warsztatach zorganizowanych przez zaprzyjaźnioną organizację Kreisjugendring Esslingen e.V. Muzealnicy mieli możliwość zapoznania się i wzięcia bezpośredniego udziału w szeregu zajęć dla dzieci.  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wyjazdu.

Archeostacja ZABAWKI!

ZABAWKI

Zapraszamy 12 maja w godz. 11.00-14.00 na ARCHEOSTACJĘ „Zabawki”.

Tym razem poznamy i wypróbujemy zabawki sięgające swoją genezą co najmniej średniowiecza. Zastanowimy się również czym bawili się nasi rodzice i dziadkowie. Gościem
specjalnym ARCHEOSTACJI będzie Paulina Romanowicz z Uniwersytetu Szczecińskiego, która odkryje przed nami świat nieznanych gier i zabaw.

Wystawa czasowa „Dusze maluczkie – dzieci i dzieciństwo poprzez wieki”

Dusze mauczkie

Dzieci… Dusze maluczkie… Ich narodziny, pierwsze chwile w świecie pełnym niebezpieczeństw, nakazów, zakazów, konwenansów, ale i zabaw. Świat wyobraźni, zabawek, córeczek-królewien i chłopców-rycerzy. Gonitw na łyżwach, gdy mróz szczypał za nos, skupienia przy puszczaniu sosnowych łódeczek. Jak wyglądała codzienność dzieci na przestrzeni wieków i czy zawsze pełna była śmiechu i kolorów? Czy ich sposoby na tworzenie gier i zabawek bardzo odbiegają od dzisiejszych, a może współczesne dzieci stając twarzą w twarz ze swoimi rówieśnikami sprzed stuleci patrzą tak naprawdę w lustro?

Nadjeżdża przedostatnia Archeostacja

Archeostacja Muzeum

Zapraszamy 21 kwietnia 2013 roku na godzinę 11.00 lub 12.30 rodziców z dziećmi na trzecie, niedzielne spotkanie familijne ARCHEOSTACJA „Muzeum”.

Tym razem zastanowimy się czy muzeum jest nam do czegoś potrzebne. Zaplanowaliśmy aktywności dla najmłodszych i dorosłych. Warsztatowo, praktycznie i plastycznie odpowiemy na pytanie jak wyobrażamy sobie idealne muzeum.

Szatki niekosztowne ale wżdy świetne – spotkanie z Anną Drążkowską

Archeologia dzieciństwa

Już 3 kwietnia zapraszamy do oranżerii MSHM na ponowne spotkanie w ramach Archeologii dzieciństwa - o godz. 18.00 rozpocznie się wykład dr hab. prof. UMK Anny Drążkowskiej Szatki niekosztowne ale wżdy świetne. Historia ubioru dziecięcego od średniowiecza do XVIII wieku.

Wstęp wolny

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Kartka wialkanocna MSHM

Festiwal Nauki 2012 – Fotoreportaż

Festiwal Nauki MSHM

Tegoroczny Festiwal Nauki obfitował w wiele interesujących wydarzeń.  Prelekcje, pokazy, lekcje muzealne i warsztaty w MSHM i na Wydziale Fizyki UW prowadzili: prof. dr hab. Kazimierz Lewartowski, Michał Majcher, Agnieszka Drzażdżyńska, Krystyna Koza, Aldona Józefowicz, Kamila Brodowska oraz Bogdan Zając. Zapraszamy do obejrzenia  obszernej fotorelacji.

 

Wieczór otwarty

Mity...

 

Zapraszamy w piątek 6 lipca o godz. 19.00 na widowisko finalizujące V Warsztaty Historyczno-Artystyczne dla dzieci. Uczestnicy wraz z opowiadaczami ze Studni O. przeniosą gości w świat mitów, gdzie Karły, Olbrzymy i Bogowie przeżywają swoje niezwykłe przygody.

Wędrówkę w czasie i przestrzeni rozpoczniemy przy Pl. Jana Pawła, przed siedzibą Muzeum. Następnie udamy się do Parku Potulickich, pod mityczny jesion Yggdrasill, by przy dźwiękach muzyki, wraz z Thorem odbyć podróż pełną zaskakujących zwrotów akcji. Wieczór zakończy się wspólną biesiadą na której skosztujemy specjałów przygotowanych ściśle według barbarzyńskich i rzymskich receptur. Na gości czekać będzie również szereg niespodzianek.

Wstęp wolny!

jervis.annis@mailxu.com catacun-latonia@mailxu.com walman_dayna@mailxu.com